Jesteś tutaj: Rynny

Rynny

Rynny dachowe mają za zadanie zbierać wody opadowe z Hurtownia budowlana Cebj-Pekabud-Pekabud Wrocław poleca rynny dachowe i systemy rynnowedachu. Każdy dom musi mieć orynnowanie, czyli system rynien, rur spustowych, wylotów i odpowiednio dobranych mocowań.

O wszystkich rurach odprowadzających z dachu wodę potocznie mówi się "rynny", choć tak naprawdę są one tylko poziomą częścią systemu orynnowania, z której wodę odprowadzają pionowe rury spustowe.

Dobór wielkości (średnicy) rynny i rury spustowej należy do projektanta i powinien być dostosowany do powierzchni dachu oraz do ilości opadów w rejonie, w którym stoi dom. Najczęściej stosuje się rynny półkoliste o średnicy 125 i 150mm. Do małych dachów, na przykład nad lukarnami, wystarczą rynny o średnicy 100mm.

System rynnowy łączy się na rozmaite sposoby, w zależności od użytego materiału: niektóre się lutuje, inne klei, jeszcze inne łączy na specjalne zaciski czy zatrzaski.

W hurtowni Cebj-Pekabud Wrocław znajdziesz:

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na rynny i systemy rynnowe. Jeśli interesuje Cię cena rynien lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Cebj-Pekabud Wrocław - rynny
tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322