Jesteś tutaj: Fundamenty

Fundamenty

Typowe fundamenty w domkach jednorodzinnych składają się z dwóch części:

  • ławy fundamentowej,
  • ścian fundamentowych, które w domach podpiwniczonych są jednocześnie ścianami piwnic.

W budownictwie jednorodzinnym fundamenty muruje się najczęściej z bloczków betonowych. Bloczki fundamentowe stawia się na zaprawie cementowej, a ich grubość dobiera się do grubości ścian zewnętrznych. Bloczki betonowe występują w różnych wymiarach (zwykle 14x25(24)x38cm lub rzadziej oferowane 12x25(24)x38cm. Muszą być dobrze izolowane.

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się bloczki fundamentowe z keramzytu, które nie muszą być ocieplane co stanowi przecież nie mały koszt przy wznoszeniu fundamentów.

Trzecim sposobem są tzw. fundamenty monolityczne, gdzie wylewa się po prostu "lany" beton z w ułożone deskowanie; zagęszcza i pielęgnuje aż do czasu, gdy zupełnie zwiąże. Fundamenty wylewane wymagają użycia deskowania, które zastosowane jako jednorazowe jest pracochłonne i drogie.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na bloczki fundamentowe oraz inne materiały portrzebne Ci na tym etapie budowy: cement, piasek oraz beton, stal i pręty zbrojeniowe,. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Bury
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322