Jesteś tutaj: Fundamenty / Cement

Cement

Cement to najpopularniejsze spoiwo mineralne stosowane w budownictwie jednorodzinnym do łączenia materiałów budowlanych. Otrzymuje się go z margli lub wapieni i gliny, które są wypalone na klinkier w specjalnych piecach cementowym. Końcowym etapem produkcji jest zmielenie otrzymanego spieku z gipsem. Tak wytworzony produkt stosowany jest przy produkcji zapraw cementowych, cementowo-wapiennych i betonów.

Budując swój dom będziesz wykorzystywał głównie cement portlandzki CEM I - szary, sypki materiał, otrzymywany ze zmielenia klinkieru z gipsem w ilości do 5%.

Produkowane cementy różnią się między sobą wytrzymałością mechaniczną oraz tempem jej przyrastania: 32,5; 42,5 oraz 52,5. Liczby te oznaczają wytrzymałość próbek (w Mpa) po 28 dniach wiązania. Materiał nie powinien być zwietrzały (zawierać twardych grudek), bo to obniży jego wytrzymałość. Trzeba przechowywać go w suchym miejscu i zamkniętych workach.

Hurtownia budowlana Cebj-Pekabud Wrocław oferuje Ci cement portlandzki 32,5 firm Górażdże i Intar w bardzo atrakcyjnych cenach. Zadzwoń i sprawdź sam:

Cebj-Pekabud Wrocław - Cement
tel. 536 137 322
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322