Jesteś tutaj: Fundamenty / Beton

Beton z betonarni

Beton w budownictwie jednorodzinnym wykorzystywany jest zarówno przy wykonywaniu fundamentów, jak i pracach konstrukcyjnych. Od jego jakości zależy trwałość konstrukcyjnych elementów domu.

Gdzie właściwie stosuje się beton? W warstwie podkładowej pod ławy wylewa się chudy beton klasy B10 (tzw. chudziak). Ma on za zadanie wyrównać podłoże i zabezpieczyć zbrojenie przed korozją. Z kolei do zalewania ław używa się betonu klasy B20 lub B25 . Należy dopilnować, aby bardzo dokładnie wypełnił deskowanie, starannie go zagęścić wokół zbrojenia i wyrównać łatą prowadzoną po deskowaniu.

Zbrojenie wieńca w ścianie kolankowej oraz podciągowe belki żelbetowe podtrzymujące belki stropowe Twojego domu wylewane są najczęściej z betonu klasy B25. Zalewanie stropu tzw. nadbetonem powinieneś wykonać betonem klasy B15 lub B20.

Pamiętaj, że klasy betonu zastosowanego na poszczególne etapy budowy dobiera projektant. Do mieszanki betonowej nie wolno dolewać wody jedynie po to, aby ułatwić sobie betonowanie fundamentów. Beton z takiej mieszanki będzie słabszy, mniej odporny na pękanie i bardziej porowaty. Równocześnie do prawidłowego wiązania cementu w betonie konieczna jest pielęgnacja poprzez polewanie. Sposób tej pielęgnacji powinien być ustalony dla określonych warunków i pory roku.

Cebj-Pekabud Wrocław oferuje Ci beton z betoniarni (zwany takze "betonem z gruszki") w hurtowej, bardzo atrakcyjnej cenie. Zadzwoń i sprawdź sam:

Cebj-Pekabud Wrocław - Beton
tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322