Jesteś tutaj: Fundamenty / Fundamentowe bloczki betonowe

Fundamentowe bloczki betonowe

Materiałem używanym do murowania ścian fundamentowych w domkach jednorodzinnych są fundamentowe bloczki betonowe, które w podpiwniczonych domach są jednocześnie ścianami piwnic. Muruje się je zwykle na zaprawie cementowej, którą wykonuje się metodą tradycyjną na budowie - mieszając cement, wodę, piasek i wapno lub zamawia się gotową zaprawę w betoniarni.

Bloczki betonowe występują w różnych wymiarach (wymiary na rynku dolnośląskim to 14x25(24)x38 lub rzadziej oferowane 12x25(24)x38. Ich grubość dobiera się w zależności od grubości ścian zewnętrznych. I tak dla ścian o grubości powyżej 36,5cm bloczek betonowy układa się na szerokość 38cm, natomiast, gdy ściana nośna ma grubość do 30cm, zwykle fundamentowy bloczek betonowy układa się na szerokość 25cm. Trzeba pamiętać, że ostateczną decyzję podejmuje konstruktor!

Bloczki fundamentowe stawia się na ławie fundamentowej, która stanowi dla nich podporę. Obecnie jest to rozwiązanie najtańsze ale nie koniecznie najszybsze. Bloczki betonowe można zastąpić ścianami z betonu zbrojonego, wtedy wykonuje się szalunek z desek lub płyt OSB, rzadziej z gotowych płyt szalunkowych. Do szalunku wkłada się zbrojenie z prętów metalowych i na budowie zalewa betonem, który trzeba odpowiednio zagęścić i pielęgnować. Ta metoda jest bardziej pracochłonna i podnosi koszty fundamentów.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na bloczki betonowe (m.in. Termat i Betard). Jeśli interesuje Cię cena bloczków lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Cebj-Pekabud Wrocław - Betonowe bloczki fundamentowe
tel. 536 137 322
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322