Jesteś tutaj: Stropy i nadproża / Stropy Filigran

Stropy Filigran

Stropy (płyty) filigran są rzadziej stosowanym rozwiązaniem w Polsce, choć zaczyna się to powoli zmieniać.

Żelbetowy prefabrykowany strop filigran składa się z dwóch głównych komponentów konstrukcyjnych tj. warstwy betonu uzupełniającego wylanego na budowie do wysokości całkowitej przewidzianej w projekcie konstrukcyjnym oraz z prefabrykowanej płyty żelbetowej grubości 5 cm, zwanej strukturalną płytą szalunkową.

Dlaczego właśnie ten typ stropu? Dzięki dużej dokładności i gładkości stropu praktycznie nie wymaga on tynkowania. Produkcja filigranu na budowie wymaga tylko bardzo ograniczonego deskowania (szalunków). Prosty i krótki okres montażu sprawia, że można do minimum zmniejszyć ilość pracowników potrzebnych do przygotowania stropu (nie można jednak zapomnieć, że na budowie niezbędny jest dźwig do przełożenia płyt z samochodu ciężarowego na budynek). Do tego technologia wykonania filigranów nie ogranicza inwencji twórczej architektów.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na materiały budowlane. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:


tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322