Jesteś tutaj: Stropy i nadproża / Nadproża żelbetowe L-19

Nadproża żelbetowe L-19

Nadproża to istotny element konstrukcji znajdujący się nad wszelkimi otworami w ścianach budynku (np.: okna, drzwi, brama garażowa).

Prefabrykowane żelbetowe nadproża L-19 mają wiele możliwości zastosowań. Ogranicza Cię tylko szerokość otworu, która nie może być większa od 2,75m. Można stosować je we wszystkich typach materiałów ściennych - pustaki ceramiczne, beton komórkowy, silikaty.

W przekroju przypominają literę L, stąd ich nazwa. Jest to zbrojony stalą beton o długościach od 90cm do 3m w modułach co 30cm. Minimalne oparcie na murze powinno wynosić około 12cm z każdej strony. Nadproża żelbetowe L-19 to gotowe betonowe, prefabrykowane elementy konstrukcyjne, które jest najtańszym rozwiązaniem w budownictwie jednorodzinnym.

Jak zamontować nadproże L-19? Na szalunek z desek lub płyt OSB należy włożyć (w zależności od grubości ściany) od 2 do 4 belek L-19, a następnie miejsca wolne uzupełnić betonem (w ścianach jednowarstwowych od strony zewnętrznej umieszcza się dodatkowo np.: styropian lub wełnę mineralną celem docieplenia nadproża).

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na materiały budowlane. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:


tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322