Jesteś tutaj: Ściany / Silikaty

Silikaty

Silikaty uważane są za jeden z najzdrowszych materiałów do budowy ścian. Jak wszystkie inne produkty wapienno-piaskowe są sztuczną "repliką" piaskowca - skały stanowiącej składnik skorupy ziemskiej.

Silikaty to materiał bardzo dobrze pochłaniającym dźwięk, do tego całkowicie niepalne - ściany z nich wymurowane zapewniają użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Mur z silikatów to również najlepiej "oddychająca" przegroda mieszkalna - nie występują w niej zjawiska kondensacji pary wodnej i zawilgocenia.

Bloczki silikatowe mają jeszcze jedną ważną zaletę: dużą zdolność do magazynowania ciepła. Dzięki temu zimą uzyskujemy konkretne oszczędności na energii cieplnej, a latem doznajemy przyjemnego uczucia chłodu i świeżości. Dodatek wapna powoduje, że na silikatach nigdy nie pojawią się grzyby i pleśnie. Ich gładka powierzchnia powoduje obniżenie kosztów związanych z tynkowaniem jak i mniejszym zużyciem zaprawy do murowania (w tym przypadku zaprawy klejowej do silikatów).

Silikaty produkowane są w różnych klasach wytrzymałościowych i grubościach. Oprócz naturalnych, w białym kolorze, niektórzy producenci oferują też cegły silikatowe barwione, przeznaczone głównie jako elewacje w ścianach trójwarstwowych.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na silikaty (m.in. firmy Sil-Pro Oława (dawna Unika)). Jeśli interesuje Cię cena silikatów lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Bury
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322