Jesteś tutaj: Ściany / Bloczki Ytong

Bloczki Ytong

Bloczki Ytong z firmy Xella produkowany są, podobnie jak beton komórkowy, z wapna i cementu, piasku oraz proszku lub pasty aluminiowej. Dzięki temu ostatniemu składnikowi Ytong zawdzięcza swą lekkość: dodatek aluminium powoduje w betonie powstanie pęcherzyków powietrza.

Oprócz doskonałych wartości izolacyjności cieplnej, dużą zaletą bloczków Ytong jest możliwość wykonania jednolitej pod względem termicznym ściany. Wynika to przede wszystkim z zastosowania elementów dodatkowych o przewodności ciepła zbliżonej do bloczków, takich jak systemowe "ciepłe" nadproża, dodatkowo ocieplane kształtki U, a także elementy docieplenia wieńca.

Jednolita termicznie ściana to również efekt zastosowania bardzo cienkiej warstwy zaprawy łączącej o grubości do 3 mm. W ścianie z bloczków Ytong nie stosuje się również spoin pionowych. Zastępuje je system pióro-wpust. Dzięki takiemu rozwiązaniu oraz wysokiej dokładności wymiarowej bloczków (+/- 1 mm) możliwe jest ścisłe przyleganie do siebie bloczków. W ścianie wykonanej w systemie Ytong możliwość powstawania mostków termicznych ograniczona jest minimum.

W naszej ofercie znajdziesz bloczki Ytong o różnych grubościach. Polecamy bloczki o wymiarach 60x20x11,5cm (ściany działowe); 60x20x24cm (ściany wewnętrzne i zewnętrzne nośne dwuwarstwowe) oraz 60x20x36,5cm (ściany jednowarstwowe).

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na Ytong. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Bury
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322