Jesteś tutaj: Ściany / Beton komórkowy

Beton komórkowy

Beton komórkowy ma różne nazwy. Możesz spotkać się z gazobetonem, suporexem czy siporexem. Ale tak naprawdę to nazwy tego samego materiału.

Gazobeton produkowany jest z wapna i cementu, (które pełnią funkcję spoiwa), piasku, czasem popiołu lotnego oraz proszku lub pasty aluminiowej. Dzięki temu ostatniemu składnikowi beton komórkowy zawdzięcza swą lekkość: dzięki dodaniu aluminium w betonie powstają pęcherzyki powietrza.

Beton komórkowy (suporex) to materiał łatwy w obróbce - można go przecinać piłą, wbijać gwoździe, wycinać w nim otwory, osadzać kołki. Ułatwia to wykonanie instalacji elektrycznych i hydraulicznych.

Gazobeton to jest dobrym izolatorem ciepła. Może mieć różną gęstość objętościową. Produkuje się bloczki odmiany: 400, 500, 600, 700. Im wyższa gęstość, tym większa jest zwykle wytrzymałość na ściskanie, ale równocześnie mniejsza izolacyjność cieplna materiału. Występują także odmiany D (dokładny) i M (mniej dokładny), które określają jakość wykonania.

Bloczki gazobetonowe są zdecydowanie lżejsze od innych materiałów ściennych co powoduje, że nie wymagają tak dużego wysiłku przy murowaniu jak np. silikaty. Produkowane są bloczki gładkie jak również na pióro-wpust z uchwytem montażowym.

W naszej ofercie znajdziesz beton komórkowy o różnych grubościach. Polecamy bloczki o wymiarach 58x24x12cm (ściany działowe); 58x24x24cm (ściany wewnętrzne i zewnętrzne nośne dwuwarstwowe) oraz 58x24x36,5cm (ściany jednowarstwowe). Ze względu na ich niezwykłe właściwości termiczne mogą być z nich murowane ściany jednowarstwowe. Dzięki temu, do budowy domu zużywa się mniej materiałów i oszczędza kosztowną energię cieplną.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na gazobeton. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Bury
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322