Jesteś tutaj: Ściany / Bloczki Silka

Bloczki Silka

Silikaty to jeden z najzdrowszych materiałów do budowy ścian. Jak wszystkie inne produkty wapienno-piaskowe są repliką piaskowca - skały stanowiącej składnik skorupy ziemskiej. Składają się z tych samych minerałów, co naturalny piaskowiec: piasku (90%), wapna (7%) i wody (3%).

Jak powstają bloczki Silka z firmy Xella? Z masy piaskowo-wapiennej formuje się bloczki, cegły i kształtki, które następnie poddawane są hartowaniu parą wodną w wysokiej temperaturze i pod bardzo wysokim ciśnieniem. Gotowe wyroby są twardsze niż tradycyjna ceramika. Produkowane są w różnych klasach wytrzymałościowych i grubościach.

Mur z silikatów Silka to najlepiej "oddychająca" przegroda mieszkalna - nie występują w niej zjawiska kondensacji pary wodnej i zawilgocenia. Silka, dzięki swojej własności hydroregulacji, utrzymuje optymalną wilgotność w pomieszczeniach niezależnie od warunków zewnętrznych.

Bloczki Silka są też materiałem całkowicie niepalnym - zapewniają użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Duża gęstość właściwa sprawia, że bardzo dobrze pochłaniają dźwięk. Twoje mieszkanie może więc być oazą spokoju. Zdolność do magazynowania ciepła powoduje, że zimą uzyskujemy konkretne oszczędności na energii cieplnej, a latem doznajemy przyjemnego uczucia chłodu i świeżości.

Silikaty są całkowicie mrozoodporne i bardzo dobrze znoszą nawet srogie zimy. Technologia produkcji Silki zapewnia uzyskanie wysokiej dokładności wymiarów (poniżej 1 mm), co bardzo ułatwia prace murarskie i redukuje koszty wykończenia ścian.

W naszej ofercie znajdziesz bloczki Silka o różnych grubościach.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na ten materiał. Jeśli interesuje Cię cena silikatów lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Bury
tel. 536 137 322
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322