Jesteś tutaj: Izolacje / Folie

Folie

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje folii. W budownictwie jednorodzinnym najpopularniejsze folie to:

  • Folia budowlana

Folia ta jest obecna niemal na każdym etapie budowy domu, Używa się jej przy izolacji ław fundamentowych, izolacji przeciwwilgociowych podłóg, do zaślepiania otworów okiennych czy jako zabezpieczenie gruntu przed gotową zaprawą do murowania przywożoną z betoniarni. Wyróżnia się czarnym kolorem. Dostępne grubości: od 0,1-0,5mm.

  • Folia kubełkowa

Folia kubełkowa zwana jest także folią fundamentową. Jej cechą charakterystyczną są tłoczenia o wysokości około 10mm. Folie te układane są na ścianie fundamentowej, aby zabezpieczyć izolację fundamentu przed nadmierną wilgocią. Folie te układa się stożkami wytłoczeń w kierunku muru.

  • Folia paroizolacyjna

Patrząc od wnętrza domu, za płytą gipsowo-kartonową na poddaszu znajduje się folia paroizolacyjna. Jej zadaniem jest ochrona materiału izolacyjnego (zwykle wełny mineralnej) przed zbytnim zawilgoceniem. Ma wiele rodzajów, które różnią się grubością, materiałem i ceną. Są to folie zrobione z polietylenu. W droższych wariantach występują folie paroizolacyjne ze zbrojeniem, z aluminium czy z paskiem klejącym.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na wszelkie folie.
Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj Wrocław - hurtownia budowlana