Jesteś tutaj: Izolacje / Papy

Papy

Papy to izolacja chroniąca przed wilgocią czy wodą opadową. Na izolację fundamentów i podłóg najczęściej stosowana jest papa PCV lub papa termozgrzewalna podkładowa. Trwalszym rozwiązaniem są papy modyfikowane ale zarazem droższym w zakupie.

  • Papa Termozgrzewalna

Papy tego rodzaju łączy się za pomocą palnika, którym podgrzewa się spodnią stronę papy, łącząc je na zakład około 20cm. Szerokość rolek to 1m, grubość od 2-5mm. Papa termozgrzewalna występuje również w postaci papy wierzchniego krycia, którą łatwo odróżnić po większym uziarnieniu piasku zatopionego w papie. Stosuje się ją głównie na dachach.

  • Papa PCV

Papa z PCV stosowana jest głównie jako izolacja pozioma na ławie fundamentowej i jako oddzielenie bloczków betonowych od materiału na ściany budynku. Najczęstsze grubości takiej papy to od 0,6mm do 1,2mm. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest różna szerokość pap, którą można dopasować do potrzeb (od 30cm do 1,5m) oraz długość w rolce (20-30m) co ułatwia i przyspiesza pracę, w przeciwieństwie do pap termozgrzewalnych, które trzeba w takim przypadku docinać.

Do klejenia pap PCV używa się specjalnych lepików. W niektórych przypadkach można z klejenia zrezygnować, wtedy wystarczy zakład około 20cm.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na papy. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Buryi
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322